Jak (ne)jednat v situaci blížícího se úpadku

27. červenec 2023
Přednášející:

Úvodem:

Většina členů statutárního orgánu si neuvědomuje, jak je výkon funkce náročný. Už vůbec si pak statutáři neuvědomují, jaké jim hrozí sankce v případě úpadku společnosti. Neznalost práva přitom neomlouvá. V rámci semináře proto účastníkům nejen vysvětlíme, v čem spočívá jejich odpovědnost, ale současně jim dáme konkrétní praktické rady, jak se vzniku odpovědnosti vyvarovat.

Termín a místo:

27. 7. 2023 online

Lektor:

Mgr. Jiří Koubek, advokát

Mgr. Jaroslav Janoušek, advokát 

Cíl semináře:

Cílem semináře je seznámit účastníky se všemi aspekty odpovědnosti, která hrozí členům statutárního orgánu společnosti v insolvenci. Jedna po druhé budou ukázány a vysvětleny veškeré potenciální sankce včetně možností, jak se jim vyhnout.

Seminář není koncipován jako akademická přednáška plná nudných paragrafů. Naopak, veškeré souvislosti budou vysvětleny na konkrétních příkladech tak, aby měli účastníci možnost vše pochopit a dobře si představit.

Část semináře bude věnována také praktickým radám, jak konkrétně postupovat či nepostupovat při řízení společnosti v okamžiku blížícího se úpadku tak, aby se statutár vyhnul potenciální odpovědnosti.

Závěr bude věnován případovým studiím z praxe. Účastníci budou mít možnost projít reálnými případy, které se opravdu staly a na kterých jim bude ukázáno, kudy tzv. cesta nevede.

Komu je seminář určen:

Seminář Odpovědnost statutárního orgánu v insolvenci je určen především statutárům obchodních korporací, manažerům a vlastníkům firem, popřípadě každému se zájmem o problematiku řízení společnosti a související odpovědnosti.

Program semináře (9,00-12,00 hod)

  1. Co je to úpadek
  2. Odpovědnost za (ne)podání insolvenčního návrhu
  3. Žaloba na doplnění pasiv
  4. Vyloučení z funkce
  5. Vydání prospěchu ze smlouvy o výkonu funkce
  6. Trestněprávní odpovědnost
  7. Konkrétní praktické rady, jak (ne)jednat v situaci blížícího se úpadku
  8. Případové studie

Další informace:

Jako účastník kurzu obdržíte CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který můžete využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání. V ceně semináře jsou podkladové materiály, občerstvení v průběhu kurzu a teplý oběd.

 V případě zájmu o seminář nás prosím kontaktujte na telefonu +420 251 115 579, či emailu Barbora.Novakova@forum-media.cz.

Řekli o nás

Věra M.

1. prosinec 2020
Velmi Vám děkuji za skvělou prezentaci stejně tak za uspořádaní GT Fóra pro rok 2021, které nám velmi pomohlo vyjasnit si mnoho otázek a také dále nám pomůže nabrat správný směr.

Roman B.

1. prosinec 2020
Přednášející umí zaujmout, líbil se mi srozumitelný výklad z vlastních zkušeností lektorky a také možnost zhlédnutí záznamu webináře i po konání akce.

Kristýna F.

25. listopad 2020
Příjemná stravitelná forma prezentace. Oceňuji vysvětlení jednotlivých položek na jednoduchém a logickém příkladu.