Jednodušší a efektivnější způsob dražeb zabavených věcí daňovou správou

Publikováno:
6. září 2019
Obor:

Dne 1. září 2019 spustila daňová správa novou aplikaci APED (APlikace Elektronických Dražeb), kterou budou moci využívat dražitelé k účasti na dražbě zabavených movitých a nemovitých věcí daňovou správou v rámci daňové exekuce a nebudou se muset fyzicky účastnit dražeb v dražební místnosti Finančního úřadu. Aplikaci zatím lze využívat jen pro dražby vyhlášené Finančním úřadem pro Středočeský kraj. Finanční správa předpokládá rozšíření tohoto způsobu dražby pro všechny finanční úřady od 1.1.2020.

Zájemci si mohou založit uživatelský účet pomocí registrace v aplikaci a jejím jednorázovém ověření na územním pracovišti finančního úřadu, který je uveden na seznamu APED. Uživatelský účet může vlastnit jednak fyzická, ale i právnická osoba.

fap_text_banner_v03 - Copy 1.png

Aplikace umožňuje nastavení nejvyššího dražebního podání (tzn. maximální nabízené částky). Sledování průběhu dražeb bude možné i bez zřízeného uživatelského účtu.

Daňová správa si od zavedení dalšího způsobu dražení slibuje zvýšení počtu dražitelů (tzn. že nadále budou finanční úřady pořádat klasické dražby i elektronické).

Autor: Fučík & partneři