COVID II Bankovní záruka

Publikováno:
3. duben 2020
Obor:

Jak získat finanční podporu

Asistence zdarma při podávání žádostí na ČMZRB

Na základě vyhlášení nouzového stavu dochází v oblasti podnikání k významnému ohrožení nejen zdravotního stavu obyvatelstva, ale současně i ekonomické udržitelnosti. V současné době mnohé podniky nemohou vykonávat svoji činnost, přestože jsou vázáni pravidelnými platbami. Situace může být natolik kritická, že může dojít až k ukončení jejich činnosti.

Pracovníci Grant Thornton Advisory pracují na monitoringu státní podpory pro tyto podniky a plánují být partnerem pro postižené podnikatele ať při podání žádosti o státní podporu, či při ekonomickém, procesním či obchodní restrukturalizaci jejich podnikání.

Současná státní podpora

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) připravuje pokračování programu Úvěr COVID I. Ten naplnil svůj účel a bude transformován tak, aby mohl být podpořen větší počet projektů. ČMZRB bude podnikatelům poskytovat záruky za úvěry komerčních bank a přispívat na úhradu úroků. 

Pro velký zájem o záruční program COVID II došlo ke změně výzvy. Příjem žádostí do 1. kola byl obnoven a bude otevřený do 3. dubna 2020, 23:59 hodin. Doporučujeme zpracovat žádost co nejrychleji.

 

Jiří Köhler

Head of Financial
& Data Services

COVID II

Autor: Fučík & partneři